Dış Mekan Aydınlatma Projeleri

Dış mekan aydınlatma projeleri için farklı aydınlatma tasarımları dizayn edilmektedir. Teknoloji yeniliklerini yakından takip eden Avus Aydınlatma ve Danışmanlık firmamızda taleplerinize uygun aydınlatma ürünlerini bulabilirsiniz.
Modern toplumlarda güvenlik, estetik veya ticari amaçlı dış mekan aydınlatmalarına ihtiyaç duyulur. Uluslararası IDA (Karanlık Gökyüzü Derneği) dış mekan aydınlatma ihtiyaçlarını kabul etmekte ve dış mekan aydınlatma projeleri için akıllı kullanım olduğu bilgisini benimsemektedir. Işık teknolojisinin faydalarının yanı sıra zararlarını ortadan kaldırmak verimli aydınlatma sistemleri oluşturmak için önlemler alınması gerektiğini savunmaktadır.

Dış Mekan Aydınlatma Projeleri – Aydınlatma Renk Seçiminin Önemi

Aydınlatma sistemleri hem iç mekanda hem de dış mekanda yaygın kullanılan dekorasyon ve ışık kaynağıdır. Aydınlatma tamamen koruma amaçlı tasarlanan sistemlerdir. Enerji tasarrufu, ışık verimi, sağlıklı görünüm, dekorasyon ve estetik aydınlatma sistemlerinin başlıca temelleri arasındadır. Doğru aydınlatma tasarımları kullanıcısına birçok avantaj sağlar. Aydınlatma renk seçeneği de bu temel esaslar arasında yer almaktadır. Dış mekan aydınlatma projeleri, iç mekan aydınlatma projeleri için renk seçimi de önemli bir detaydır.

Dış Mekan Aydınlatma Projeleri – Peyzaj Çalışmaları

Bahçe ve yapılarda uygulanan peyzaj çalışmaları modern dekorasyonun bir parçasıdır. Peyzaj çalışmaları arasında aydınlatma tasarımları estetik dokunuş için gerekli çalışmalardır. Dış mekanda kullanılan aydınlatma ürünleri için hem estetik hem de uzun ömürlü bir kullanım sağlamak için aydınlatma profilleri tercih edilir. Uzun ömürlü ve kullanışlı aydınlatma profilleri LED ışık teknolojisi gibi ürünlerle birlikte kullanılmaktadır.

İç mekanların aydınlatılması kadar dış mekanların aydınlatılması da günümüz teknolojisinde önemli bir yere sahiptir. Yapılarda ilk izlenim dış aydınlatma projeleri ile canlılık kazanmaktadır. Dış mekan aydınlatma projeleri kendi içerisinde kullanım amacına göre farklı kategorilere ayrılır. Bahçeler, sokak ve caddeler, yapılar, işletmeler, oteller gibi yapı sektöründe tüm yapılara uygun aydınlatma tasarımları dizayn edilmektedir.

Kentsel Değerlerin Aydınlatılması

Kentlerde gün ışığının yeterli olmadı durumlarda güvenlik sağlamak, yön bulmak, kentlerin özellikle gece güvenliğini sağlamak için aydınlatma sistemleri tercih edilir. Güvenliğin yanı sıra kentlerde kalabalıklaşan toplumsal hayatın gerekliliklerine uyum sağlamak amacıyla dekorasyon fikirleri çeşitlenmektedir. Dış mimari dekorasyonlarının bir parçası olan aydınlatma sistemleri estetik açıdan yapılarda farklı dokunuş oluşturur.

Dış Mekan Aydınlatma LED Ürünler Kullanımı

LED teknolojisi günümüzün en yaygın kullanılan aydınlatma sistemidir. Sahip olduğu teknolojiyle renkli olan her türlü senaryoyu tam anlamıyla çözümleyebilir. Bu nedenle dış mekan aydınlatma projelerinde LED ışık teknolojisi tercih edilir. Parklar, kamu, bahçeler, caddeler, hastane bahçeleri, villalar, AVM’ ler gibi mekanların dış aydınlatmasında LED armatürler gözlemlenebilir.

Avus Aydınlatma ve Danışmanlık Dış Mekan Aydınlatma Ürünleri

Avus Aydınlatma ve Danışmanlık firması aydınlatma sektöründe öncü firma olarak tüm sektör taleplerine çözüm ortağı oluyor. Binlerce seçenekli aydınlatma ürünleri arasından taleplerinize uygun aydınlatma tasarımlarını kolayca bulabilirsiniz. Aydınlatmadan ziyade, dekorasyon ve estetiğin ön planda olduğu tüm yapı sektörlerinde farklı ürün modellerimizi güvenle tercih edebilir, uzun yıllar sağlıklı ürün kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Dış Mekan Aydınlatma Ürün Kullanımı ve Bakımı

Dış mekan aydınlatması yaşam alanlarının estetiğini ve canlılığını ön plana çıkarmaktadır. Dış mimari dekorasyonlarında sıklıkla tercih edilen aydınlatma ürünleri farklı ürün yelpazesi ile her sektöre çözümler sunar. Dış mekan aydınlatma projeleri tasarlanırken doğru ürünlerle monte edilmesi ürünlerin ömrünü uzatır. Aydınlatma profiller bu bağlamda önem taşır. Kaliteli aydınlatma profillerinin kullanımı; korozyon, hava koşulları gibi olumsuzluklara karşı önlem niteliği taşır.

Dekoratif Dış Mekan Aydınlatma Projeleri

Dış mekanda kullanılan dekorasyon ürünleri yapıların estetiğini kaliteli olarak göstermektedir. Dekoratif aydınlatma; iç aydınlatma katmanı olarak bilinir. İç mekan aydınlatması, dış mekan aydınlatması farklı özelliklerde tasarlanarak dekoratif mimaride yaygın olarak kullanılır. Işığın doğru kullanımı ve ışık teknolojisinden en verimli düzeyde yararlanmak için iç mekan veya dış mekan aydınlatmalarında doğru tasarımların uygulanması gereklidir.

Dış mekan aydınlatma projeleri tasarlanırken; iyi bir aydınlatma için ışık kaynağını profesyonel olarak gizleyip, ışık efektini yüksek verimlilikle kullanmak hedeflenir. Aydınlatma sistemlerinin kullanılacağı bölge için doğru aydınlatma armatürleri tercih edilmelidir. İyi bir aydınlatma ürünü uzun yıllar sağlıklı olarak kullanılabilmelidir. Avus Aydınlatma ve Danışmanlık firmamızın tüm aydınlatma ürünleri bu konuda yüksek verimlilik sağlar. Fizyolojik ve dekoratif amaçlı kullanılacak aydınlatma ürünlerimiz iç mekan aydınlatma projeleri ve dış mekan aydınlatma projeleri için güvenle tercih edilmektedir.