İç Mekan Aydınlatma Projeleri – İç Mekan Aydınlatma Sistemleri

Avus Aydınlatma ve Danışmanlık iç mekan aydınlatma projeleri konusunda modern ve yenilikçi çözümler sunmaktadır. Aydınlatma tasarımlarına dair her şey, ilham verici tasarımlar modern aydınlatma dekorasyonları iç mimari de yaygın olarak kullanılmaktadır. İç mekan aydınlatma projeleri mekanlara göre farklı model ve özelliklerle tasarlanır. İç tasarımın bir parçası olan iç mekan aydınlatması tasarımları yönlendirir. Kişisel zevk ve tercihlerinize uygun aydınlatma dekorasyon ürünlerimiz her ihtiyaca uygun olarak sunulur.

İç Mekan Aydınlatma Tasarımı Nedir?

Işık teknolojisini kullanarak iç ve dış mekanlarda farklı aydınlatma dekorasyonu tasarımlarına aydınlatma tasarımı denir. Aydınlatma tasarımları; mimari projelerde iç mimari, mekanik, peyzaj, statik, elektrik gibi alanlarda büyük bir hassasiyet ile kurgulanmalı ve uygulanmalıdır. Özellikle iç mekanlarda görme ve algılama kolaylığı sağlayan iç mekan aydınlatma projeleri alanında uzman mimar veya mühendisler tarafından özenle uygulanmaktadır. Yapıların işlevine göre farklı aydınlatma tasarımları üretilmektedir. İç mekan aydınlatma projeleri doğru görme, algılama ve enerji tasarrufu açısından estetik değer sağlar.
İç mekan aydınlatma projeleri geniş kullanım alanları;

 • Konutlar
 • Binalar
 • Villalar
 • Konsept iç mekan projeleri
 • Oteller
 • Hastaneler
 • Eğitim kurumları
 • İşletmeler
 • Fabrikalar
 • Alış veriş merkezleri
 • Müzeler
 • Spor salonları
 • Tarihi yapılar vb.

İç Mekan Aydınlatma Projeleri Kimler Tarafından Tasarlanır?

Aydınlatma projeleri, mekan fonksiyonları, boyutları ve doğal ışık seviyeleri değerlendirmeleri yapıldıktan sonra aydınlatma ve elektrik tasarımcıları, alanında uzman mimarlar ile birlikte tasarlanmaktadır. Mekanda bulunan her oda için farklı değerlendirmeler yapılır ve analiz raporları ile iç mekan aydınlatma projeleri hazırlanır.

İç Mekan Aydınlatma Proje Çeşitleri

İç mekanlar aydınlatması için kullanılan farklı aydınlatma dekorasyon ürünleri mevcuttur. Üç temel aydınlatma seçenekleri;

 • Ortam aydınlatması
 • Görev aydınlatması
 • Mood aydınlatması

Ortam aydınlatması: oda içerisinde genel aydınlatma seviyesidir.
Görev aydınlatma: oda içerisinde sınırlı alanda kullanılan aydınlatma sistemidir.
Mood aydınlatma: ön plana çıkarmak istenilen nesne üzerinde yapılan aydınlatma şeklidir.
Yaşam alanlarında iç mekan aydınlatması için farklı özelliklere sahip bir çok aydınlatma ürününü Avus Aydınlatma ve Danışmanlık firmamızda bulabilirsiniz. Sektör ihtiyaçlarına uygun aydınlatma ürünleri modern teknoloji yenilikleri ile uyum içinde iç mekan tasarımları sağlamaktadır. Hizmet sektörüne amaç veren tüm yapılarda Avus Aydınlatma ve Danışmanlık ürünlerini kolayca kullanabilir, özel aydınlatma ürün taleplerinize çözüm oluşturabilirsiniz.

Aydınlatmanın İç Mekan Üzerindeki Etkisi

İç mekan aydınlatma projeleri iç mekan tasarımlarının önemli bileşenlerinden birisidir. Özel detaylar ele alınarak oluşturulan aydınlatma tasarımları farklı özelliklere sahip aydınlatma ürünleri ile yapılmaktadır. Aydınlatma ürünlerini tamamlayan nitelikte şık ve modern dekorasyonlar için uygun aydınlatma profilleri tercih edilmelidir. Alanında uzman mimarlar tarafından dizayn edilen aydınlatma tasarımları estetik açıdan kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmektedir.

Aydınlatma tasarımları iç mekanda kullanılırken; mekan ışığı, boyutu, profiller, kullanım amacı gibi detaylar hassas olarak değerlendirilir. Işık kontrolü ancak bu detaylar ile sağlanabilir. Avus Aydınlatma ve Danışmanlık firmamız tüm bu değerler doğrultusunda aydınlatma ürünleri siparişi almaktadır. Mekanlarınıza uygun talep ve istekleriniz doğrultusunda binlerce aydınlatma ürün çeşitliliğimizle hizmet veriyoruz.

İç Mekan Aydınlatma Projeleri ile Atmosferi Değiştirebilirsiniz!!

İç mekan tasarımlarında doğru aydınlatma projeleri estetik dokunuşu değiştirirken, ışıklandırma sistemlerinde maximum verimlilik sağlar. Aydınlatma yapılacak odaya göre farklı tasarımların kullanılması aydınlatma projelerinin çeşitliliğine katkı sağlar. Monoton ve yorucu ışıklandırma sistemlerinin aksine yenilikçi ve modern tasarımlı aydınlatma sistemleri ile hizmet veriyoruz.

Doğru Aydınlatma Nasıl Olmalıdır?

Doğru aydınlatma sistemi için;

 • Doğru bir aydınlatma tercihi için iç mekanın ışık uyumluluğu hesaplanmalıdır.
 • Işık yansımaları kontrol edilmelidir.
 • Işık kaynağı göz yormamalıdır. Bu nedenle difüzör gibi ürünler kullanımı tercih edilir.
 • Işık yönü ve açısı doğru hesaplanmalıdır.

İç Mekanlarda Aydınlatma Nasıl Kullanılır?

İç mekan aydınlatma projeleri mekanda bulunan bölmelere göre farklılık gösterir. Mutfaklarda nem ve sıcak yoğunluğunun fazla olması nedeniyle çıplak ampul kullanımı doğru bir tercih olmaz. Oturma odası, salonlar, çalışma odası, ofis, hol gibi farklı mekanlarda farklı aydınlatma dekorasyonları kullanılır.

İç mekan aydınlatma projeleri mekanlarda farklı tasarımlarla dizayn edilmektedir. Avus Aydınlatma ve Danışmanlık firması olarak her türlü tasarımlara uygun ürünlerimizle hizmet vermekteyiz. Aydınlatma ürünleri zengin içerikleriyle web sitemizde bulabilir, güvenle sipariş verebilirsiniz. İç ve dış mekan aydınlatmalarında uzun ömürlü kullanım ve enerji tasarrufu sağlamak için doğru ürün tercihi yapmalısınız. Kaliteli ve uygun fiyatlı ürün yelpazemizle siz değerli müşterilerimize çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz.